12.3.12

Taze Taze

Bunlar fırından yeni çıktı, ben de kaldırmadan bir fotoğraflarını çekeyim dedim. Tepside bol miktarda angry birds ile yeşil domuzcuklar, kediler, ilk steampunk etkilenimli mekanik baykuş denemem, sevimli bir robot, sipariş gelen bir zottirik baykuş ve deneme amaçlı yaptığım kedili mumluklar var. Vakit bulunca tek tek detaylı olarak fotoğraflayacağım :)

(Masam savaş alanı gibi, suçlular angry birds!)


8.3.12

Steampunk!

Bilimkurgunun bir alt türü olmanın ötesinde de, steampunk hep beni çeken bir akım olmuştur, ancak bu tarz şeyler yapmak hep zor gelmiştir zira deri, metal vesaire kullanımı pek aşina olduğum konular değil. (Pahalı da tabii, öğrenciyiz neticede :P) Ancak polimer kil gibi bir malzeme ile tanıştıktan sonra bunun o kadar da zor olmadığını farkettim. Evet biraz uğraştıracak ama değer :) Bu heyecanla gidip biraz mekan deştikten sonra eski Sovyetler Birliği yapımı masa saatleri ile birkaç mekanik kol saati bulabildim. Sonra onları güzelce parçalarına ayırıp, temizleyip, kendilerine erkek arkadaşımın deyimiyle nane, biber muamelesi yaparak masama serdiğim gazete kağıtlarının üzerine dizdim:


Fotoğraf kalitesiz tabii, odamı hırdavatçı dükkanına çevirmenin bunalımıyla telefonun kamerasıyla çekip geçtim :) Aşağıdakiler tek tek dişlileri millerden ayırıp bir de deli dürtmüş gibi kategorize ettikten sonra çekildi:


3.3.12

Zottirik Baykuşlar

Baykuşları çok seviyorum, ve bilgeliğin sembolü olan bu kuşları azıcık zottirikleştirmekten bir zarar gelmez diye düşündüm :) Bazıları yüzük, bazıları kolye ucu ;)


Mad Hatter'ın Şapkası


Alice in Wonderland'i (Alice Harikalar Diyarında), özellikle de tırtıl, cheshire kedisi ve Mad Hatter'ı çok seviyorum. Henüz diğerlerini yapacak vakit bulamadım ancak Mad Hatter'ın -Disney versiyonundaki- şapkası şeklinde yüzüklerden yaptım. 2'si küçük, biri de büyük ve özellikle kirli şekilde. Ufaklardan birini de parlak vernikle vernikledim, diğerini mat bıraktım.

İkisi küçük, çapları 1,5 - 2 cm, yükseklikleri de 1,5 cm civarı; büyük olanın çapı da 2,5 cm ve boyu da 2 cm civarında.

Polimer Kilden Yaptığım Miyazaki Karakterleri

Anime'yi, özellikle Miyazaki'nin animelerini çok seviyorum. Aşağıda polimer kilden yaptığım Miyazaki  esinlenmeli şeyleri görebilirsiniz.
Her şey böyle başladı

Evet nihayet bugün tembelliği bırakıp polimer kilden yaptığım şeylerin fotoğraflarını çekebildim. Ama tabii önce ilk fotoğrafı eklemeliyim; killeri ilk aldığımda, hepsini hunharca parçalamadan önce çektiğim fotoğrafı :)