27.4.12

Emeksensin'e Teşekkürler, Bitmemiş Steampunk Şeyler, Vesaire

Emeksensin.com geçen hafta benimle iletişime geçip kullanmadıkları parça, dişli, vida vb. malzemeleri ve 3-D printer'da kendi bastıkları plastik parçaları gönderebileceklerini söylemişti. Her türlü hurdaya hırdaya hazine muamelesi yapan bi' insan olduğumdan (siz beni bir de bit pazarında görün! :P) atladım tabii hemen; işime yarayabilecekleri söyledim, sorularımı da büyük bir ilgiyle cevapladılar. Ve beklemeye koyuldum. Dün geldi kargo; zaten ücret istememişlerdi ama kargoyu da onlar ödemişler, çok mahçup oldum. Büyük bir hevesle açtım paketi; plastik parçalar, dişliler, vidalar, maket/modal parçaları, hepsi birbirinden güzel bir sürü şey yollamışlar. Minik bir arabam bile oldu. Birkaç vidayı dün gece kullandım. Parçaları bitirmeden yollananların bir fotoğrafını çekeyim dedim ve aşağıya koydum :) Çok sevindim, bol bol robot vesaire yapabileceğim, steampunk şeylerde kullanabileceğim parçam oldu. Teşekkürler Emeksensin.com ve Can Altıneller! :)

 Dün gece gelen paketin sevinciyle dişlileri filan yayıp bayağı bir şey yaptım ve bitmemiş diğer şeylerle fotoğrafladım. Bunların daha işi çok, boyamasıydı verniğiydi filan, ama ne zamandır yeni bir şey koymuyordum bloga dedim, toplu halde de gözüme güzel göründüler, fotoğrafladım ben de :) Buyrunuz, steampunk ahtapot, baykuş ve ejderhalar (ikincinin ejderhası yok henüz): 


Bunlarla birlikte elimdeki metal dişlileri de bitirdim. Yenilerini bulana kadar -ki biraz zaman alacak gibi görünüyor, çok zor eski mekanik saatleri bulmak- yeni steampunk şeyler yapamayacağım. Plastik dişliler var ama onları fırınlayamıyorum, boyayıp hava ile kuruyan killerle kullanacağım artık :)  

24.4.12

Özel Yapım: Shin Megami Tensei - Jack Frost ve Persona Kartı

Şimdiye kadar beni en çok zorlayan şeydi sanırım Jack Frost. Beyaz olması, sürekli toz toplaması, bir de son aldığım killerin hamurdan çok mayonez kıvamında olması yazmam gereken ödev ve bitmeyen sınavlarla birlikte gecelerimi kabusa çevirdi resmen. Zımparalamaktan ellerim koptu, birkaç yamık Jack masamda duruyor parçalara bölünmüş şekilde filan ama ortaya çıkan sonuç bütün uğraşlarıma değdiğini gösterdi. Kendisiyle ayrılmak zor oldu bayağı :P4.4.12

İletişin, Takip Edin!

Instagram:
https://instagram.com/realmofkilpia/

Facebook:
http://www.facebook.com/kilpidesign

Twitter:
twitter.com/kilpidesign

Tumblr:
http://kilpidesign.tumblr.com/

Mail:
kilpidesign@gmail.com

Şimdilik bu kadar :) "Sizi buralardan da takip edelim!" dediğiniz siteler filan varsa söyleyin, yayılalım :)

Teyze Paketleri

Yaklaşık bir ay önce kuzenlerime kilden yaptığım ufak tefek hediyeler yollamıştım. Anneanneme de altın tonlarında çiçekli bir broş yapıp göndermiştim. Hepsi bayıldılar, teyzelerim de kıskanmışlar, hani bize diyorlardı. Ben de geçen hafta hepsinin zevklerine göre ayrı ayrı renklerde denizatı kolye uçları hazırladım ve yine polimer kilden yaptığım hem notluk, hem de kutu olan kalp şeklinde cupcake'lerin içerinde gönderdim :) Bayıldılar :) Eh, hediyeler yerlerine ulaştığına göre artık bloguma koyabilirim :)

2.4.12

Steampunk Baby!

Dün oturdum, dişlilerimi, bilimum hurdamı hırdamı masaya yayıp bu mekanik hayvanları yaptım. Ah vaktim olsa daha yapmak istediğim çok şey vardı ama şimdilik 2 tane deniz kaplumbağası, 2 tane de baykuş yapabildim.

İlk Ejderha Denemelerim


Bu haftasonu iki tane de minik ejderha denemesi yaptım, çok güzel oldular. Ah zaman bulsam daha neler yapacağım :) (Bunu her postun başında yazmak adet olacak yakında :P)

Minik yavru ejderhalarımın biri yeşil, diğeri mor. Mor olanın ortasında ametist gibi bir taş var; doğal taş satan yerlerin birinden almıştım ancak ne taşı olduğunu bilmiyorum, ametisttir herhalde. Onu kardeşim kaptı götürdü bile zaten :)

Aşağıda ikisinin de bol bol fotoğrafını bulabilirsiniz. Detayların görünmesini istiyordum; vernik ve mika pigmentlerinin etkileri yüzünden bolca fotoğraf çektim:Fırat Panoları ve Diğer Şeylerİstediğiniz bir şey varsa sizin için özel olarak yapabilirim. Bana kilpidesign@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz :)


Daha önce hem denemek, hem de elimdeki kötü Sculpey III'yi bitirmek için 2 tane Fırat panosu yapıp arkadaşıma ve kuzenime hediye etmiştim. Bayağı beğenildiler, hatta istek bile geldi. Bunları geçen haftasonu yaptım, yolladım bile ama işte vakitsizlikten fotoğraflarını ancak koyabiliyorum :)