29.5.12

Çekiliş Listesi


Kilpi'nin 3. ay çekilişinin sonuçlanmasına yalnızca birkaç gün kaldı! Henüz katılmadıysanız elinizi çabuk tutup şuraya bir bakmanızı öneririm, özellikle ejderha sevenler kaçırmasın :) Son katılım tarihi 31 mayıs 23:59, yani çekiliş gece yarısı sonlanacak. Kazananı da random.org aracılığıyla belirleyip 1 haziranda duyuracağım.

Eh çekilişe bu kadar az kalınca listeyi de paylaşayım dedim; linki paylaşıp, Kilpi'yi takip edip, bana mesaj atmayı unutanlar olabilir. Listeye bir bakıp isminizin ve haklarınızın listeye doğru bir şekilde aktarıldığından emin olun, bir yanlışlık varsa kilpidesign@gmail.com'a mail atarak bana bildirin lütfen  :)

Facebook'tan katılanları direk isim-soyisimleriyle, buradan veya maille katılanları takma adlarıyla aşağıya listeledim.

Çekiliş Listesi:

1. moon to moon
2. moon to moon
3. moon to moon
4. ipek
5. ipek
6. ipek
7. bilgin
8. L No Seigi 
9. Heather
10. srassim
11. srassim
12. Yılmaz O. Atıcı 
13. Esra Cemre
14. Fatih Pehlivan
15. Nuri Can Sakar
16. Rei
17. Rei
18. Rei
19. geldeseydiniyiydi 
20. Deha Darendeli
21. Betül Ahıskalı
22. endless
23. Hülya Gençay
24. Semih Kurt
25. Nurten Turhan
26. Nurten Turhan
27. aycan3545
28. aycan3545
29. aycan3545
30. orkidela
31. orkidela

32. tefafuk_tuba
33. tefafuk_tuba
34. tefafuk_tuba


20.5.12

Deniza'nın Çekilişi


Ama bu tavşancık çok sevimli! Çekilişe katılmak isteyenler için ayrıntılı bilgi burada :)

Alıcı Yorumları

Siteler üzerinden alışveriş yapıldığında oradan yorum bırakma şansı oluyor ama havale ile veya elden almayı tercih edenler de oluyor. Rica etsem, Kilpi ürünlerini alanlar buraya yorum bırakabilirler mi ürünler ve alışveriş deneyimleri ile ilgili? Böylece ürünleri aracısız almak isteyenlere bir fikir vermiş, benim için de referans sağlamış olursunuz :)

Teşekkürler hepinize :)

18.5.12

Çekiliş Var!
Tee ne zaman bahsetmiştim Kilpi'nin 3. ayında bir çekiliş olacağından, hatta hediyeleri mayısın başında yapmıştım bile. Ama çeşitli aksilikler sebebiyle hediyeler yalan oldu, çekiliş de bu güne sarktı. Aslında birkaç şey daha yapmak istiyordum ama baktım neredeyse mayıs bitecek, artık duyurayım dedim. Ve bir çekilişte birkaç hediye vermek yerine 1 - 2 ay arayla sık sık çekiliş düzenlemeye karar verdim :)Evet, Kilpi'nin 3. ayı şerefine düzenlediğim bu çekiliş için çok beğenilen ejderhalarımdan, kırmızı bir ejderha minyatürü yaptım. Kendisi kızıl tonlarda; yüksekliği ve genişliği yaklaşık 7 cm.Bu ejderha minyatürüne sahip olmak için yapmanız gereken tek şey 31 Mayıs saat 23:59'a kadar Kilpi'yi aşağıdaki platformlardan birinde takip edip çekilişi duyurmanız, sonrasında da bana haber vermeniz tabii :)

1. Sağdaki sütundan "Takip Edin" kısmını bularak kilpidesign.com'u takip etmeniz ve çekilişi blogunuzda 1 fotoğraf ile duyurmanız durumunda 1 çekiliş hakkı, (blogunuz yoksa facebook, twitter gibi platformlarda da paylaşabilirsiniz)

2. Kilpi'yi Facebook üzerinden takip edip, çekilişi facebook'da paylaşmanız durumunda 1 çekiliş hakkı

3. Kilpi'yi Twitter üzerinden takip edip, çekilişi duyurmanız durumunda 1 çekiliş hakkı

Her takip ve paylaşım bir çekiliş hakkı kazandırıyor, şansınızı artırmak için Kilpi'yi 3 platformda da takip edip çekilişi duyurmanızı öneririm :)

Bunları yaptıktan sonra bu mesajın altına yorum bırakarak veya kilpidesign@gmail.com adresine mail atarak adınızı, kilpi'yi nerelerden (hangi isimle) takip ettiğinizi, çekilişi duyurduğunuz linki ve çekilişi kazanmanız halinde size ulaşabileceğim bir mail adresi bırakmanız gerekiyor ki sizi çekiliş listesine ekleyebileyim :) Lütfen mesajın altına yorum bırakmayı veya mail atmayı unutmayın :)

1 Haziran'da random.org aracılığıyla çekilişi yapıp burada duyuracak, kazanana hediyesini yollayacağım. Kargo da benden tabii :)

Herkese bol şanslar! :)


Unutmadan, çekiliş ve kampanya blogları çekilişe katılamazlar; çekilişleri iş haline getirenler değil minyatürü beğenen birileri kazansın istiyorum çünkü. Bir de çekiliş Türkiye'de ikamet edenler ile sınırlı malesef.


Haziran ayında başka bir çekiliş daha düzenleyeceğim, "Aslında şunu yapsan süper olur", "Keşke çekilişte şöyle bir şey dağıtsan" gibi fikirleriniz varsa söyleyin lütfen :)

Edit büdüt: Yaz çekilişini erteledim zamanlamadan ötürü; çekilişin bitişi temmuza sarkacak ve çoğu kişi de tatilde olacak. Bu yüzden artık sonbaharda yapacağım çekilişi :) Yaz dönemini de siteyi düzenleyip yeni figürlere ağırlık vererek değerlendireceğim :)

17.5.12

Ejderhalar ve İksir Şişeleri

Güncelleme: Buradakilerin hepsi satılmıştır. Elimde olan, yeni yaptığım şeyler için şuraya bakabilirsiniz: Emeksensin

Ayrıca istediğiniz bir şey varsa sizin için özel olarak yapabilirim. Özel siparişleriniz için bana kilpidesign@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz :)


Şimdilik buradalar ama yarın emeksensin ve eleseri'nde de olacaklar. Burada yazdığım fiyatlar komisyonlu fiyatları; aracısız, havale ile veya elden buradaki fiyatları üzerinden %10 indirimli olarak alabilirsiniz :)


Harikalar Diyarına Giriş Biletleriniz


Geçtiğimiz günlerde Alice in Wonderland / Alice Harikalar Diyarında temalı küpe ve kolyeler yapmıştım; tek tek fotoğraflaması bu güne kaldı :) İşte renklendirerek resin ile doldurduğum "Drink Me" etiketli minik şişeler ve hem Disney, hem de Tim Burton versiyonuna uygun olarak yaptığım, üzerinde "Eat Me" yazan kurabiyeler.

13.5.12

Kilpi'nin İlk Standı


Dün (12 Mayıs 2012)'de Galata House'da, Cafe Market & Weekend Bakery'deydim. Kilpi'nin yanısıra Durak Dükkan, DantieHandmade, Designela, Chedeliko, Mikla, Pik, Oli Bastiani de oradaydı ve 2. el CD, DVD, T-Shirt ve kitap satışının yapıldığı Garage Sale (Türkiye'de pek yaygın değil ama garaj satışı da diyebiliriz) de vardı. Her standda o kadar güzel şeyler vardı ki,  gelmeyenler çok şey kaçırdı diyebilirim ^^

12.5.12

Ejderhalar ve İksir Şişeleri


Bu ejderhayla başladım minik iksir şişelerinin koruyucu ejderhalarını yapmaya :) Facebook ve Twitter'da içine ne koysam diye sordum, çok yaratıcı yanıtlar geldi ancak ben mika pigmentleri ve resinle iksir görünümü vererek değişik renklerde doldurdum :)


Bu da sipariş üzerine yaptığım bir diğer ejderha; turkuaz, su yeşili, buz mavisi ve inci beyazı tonlarında. Kendisiyle ayrılmak bayağı zor olacak, çok hoş oldu ^^Ve bunlar da diğer ejderhalar, cumartesi günü (yarın) Galata House'daki Cafe Market & Weekend Bakery'de görücüye çıkacaklar. Ayrıntılı bilgi için facebook sayfası burada. İlk katta enfes tatlılar, üst katta da çeşitli tasarımcıların standları olacak; yaratıcı ve el yapımı şeylerden hoşlanıyorsanız mutlaka uğrayın derim! :) Kilpi'nin standına da uğramamazlık etmeyin tabii, gelin bir merhaba deyin hiç değilse ;)

11.5.12

Nihayet Fotoğraflanabilen Steampunk Şeyler

Bunları yapalı kaç hafta oldu; zincir alayım, zincir aldım halka almamışım, halka aldım klips almamışım diye diye kaç haftadır sürünüyor. Nihayet tamamladım ve fotoğrafladım. Tabii mika pigmentleri ve vernik sağolsun fotoğraflar pek düzgün olmuyor ama yapacak bir şey yok, elimden geldiğince çok fotoğraf çekip minimum ışık patlatanlardan seçtim.

İşte son yaptığım steampunk baykuş, ahtapot ve ejderhalar. Çoğu satıldı, kalanlar için şuraya bakabilirsiniz: Emeksensin

Ayrıca istediğiniz bir şey varsa sizin için özel olarak yapabilirim. Özel siparişleriniz için bana kilpidesign@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz :)


Ahtapotlarla başlayalım :) Bu bronz/bakır mekanik ahtapot saat dişlileri ile bir minik ampul kullanılarak polimer kilden elde yapıldı; metalik etkiyi verebilmek için boyandı ve verniklendi. Boyu 4,5 cm, genişliği 5 cm civarında. Zinciri uzun, 1 metre, alanın isteğine göre kısaltacağım. Fiyatı 40 TL. Satılmıştır :) Diğer fotoğraflar aşağıda:Bu da bir diğer steampunk etkili mekanik ahtapotumuz, ahtapotlar arasında favorim bu. Eski yarı-fantastik, yarı-bilimkurgu hikayelerden esinlenerek yaptım, kafası eski dalgıç başlıkları şeklinde, ve kırmızı tonlarında bir de gözü var. Yine polimer kilden, saat parçaları kullanılarak yapıldı, boyandı ve verniklendi. Boyu 4, eni 5,5 cm civarı. Antik bronz uzun zincire takıldı (zinciri isteğe göre kısaltacağım). Diğer fotoğrafları aşağıda:


Bu da mavi endüstriyel ahtapot. Polimer kil ve saat dişlileri kullanılarak yapıldı; mika pigmentleriyle boyanıp verniklendi ve füme rengi zincire takıldı. Boyut olarak diğerlerinden daha büyük. Zincir 1 metre, alanın isteğine göre kısaltacağım. Fiyatı 25 TL. Satılmıştır :) Diğer fotoğraflar:
Bu da bakır/bronz tonlarında, yine polimer kil ve saat dişlilerinden yapılmış steampunkvari ahtapot; boyandı ve verniklendi, uzun zincire takıldı. Boyu 4, eni 6 cm civarında. Satıldı. Diğer fotoğraflar:


Ve baykuşlar :) Bu sefer yüzük de yaptım ^^


Baykuşlardan favorim bu bronz/bakır/pirinç renkli olan. Polimer kilden, saat parçaları kullanarak yaptım ve dişlilerin üzerine ince, koruyucu bir tabaka şeffaf reçine döktüm. Boyu 4, eni 3m cm civarında. Zincir uzun, isteğe göre kısaltacağım. Satıldı :) Diğer fotoğraflar aşağıda:
Bu da diğer baykuş kolye ucu, bunu da çok beğenerek yaptım. Yine polimer kil, saat parçaları ve resin; boyandı ve verniklendi. Boyu 4, eni 3 cm civarında. Zincir uzun, isteğe göre kısaltacağım. Gitti bitti ^^ diğer fotoğraflar:

Ve steampunk baykuş yüzükler :) Çok hoş, victorian benzeri işlemeli ayarlanabilir yüzük tabanları buldum, böylece steampunk yüzükler de yapabileceğim bakalım. Bu da antik bronz steampunk baykuş yüzük; ayarlanabilir, işlemeli yüzük tabanında Diğer fotoğraflar:Bu da bakır steampunk baykuş yüzük; yine işlemeli, ayarlanabilir yüzük tabanında. Diğer fotoğraflar:


Bu da metalik mavi tonlarında steampunk baykuş yüzük. Bunun tabanı işlemeli değil, düz ayarlanabilir yüzük tabanı.


Steampunk ejderha, profilden. Çok uğraştırdı bu, ama çok sevdim. Polimer kilden, saat parçaları kullanarak yapıldı, boyandı ve verniklendi. Boyu 5, eni 4 cm civarında. Uzun siyah zincire takıldı, isteğe göre kısaltacağım.


Bunlar da steampunk yusufçuklar. Tamamlanmadılar henüz, kanatları da kurumadı filan ama ben yine de bu postu hazırlarken onların da fotoğraflarını çekeyim dedim. Onlar da artık önümüzdeki haftalarda eklenirler :) 


 Her türlü yorum, öneri, istek vs.'ye açığım biliyorsunuz, fikirlerinizi bekliyorum :)