4.3.13

Özel Yapım: Lord of The Rings (Yüzüklerin Efendisi) & The Hobbit Temalı Aile Portresi / Family Portrait Figurine
Karşınızda Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) & The Hobbit temalı aile portresi: Anne Arwen, baba Aragorn, ufaklık da Hobbit şeklinde, Gondor'un ulu Ak Ağacının gölgesinde mutluluğun tadını çıkarmaktalar :)

Bir LOTR hayranı olarak, Esra Hanım bana ulaşıp aklında böyle bir fikir olduğunu söylediğinde öyle heyecanlandım ki :) Tabii aileyi normal hallerinde, onları temsil edecek çeşitli objelerle yapma ihtimalimiz de vardı ama "fantastik iyidir, yüzüklerin efendisi candır" diyerek kendilerini de saflara kattım ve böyle bir projeye başladık. Başladık diyorum çünkü sürekli karşılıklı "şu şöyle mi olsa, bu böyle mi olsa" durumu söz konusuydu. Üstüne Esra Hanım üçlemeyi de tekrar izleyerek LOTR çalışmış, kıyafetlerle ilgili görselleri de ayrıca gönderdi, yazıyı da eşiyle hazırlayıp gönderdiler, çok harika oldu :)


Başta çifti ağaç kütüğüne oturtup arkaya minik bir hobbit evi yapacaktık ki Esra Hanım karar değiştirip çift için daha anlamlı olan Gondor'un ulu Ak Ağaç'ını (The White Tree of Gondor) yapmayı teklif etti, ne olduysa ondan sonra oldu zaten. Bankı bir günde bitirdim, ağaç da kaç gün aldı hatırlamıyorum. Birkaç gün erkek arkadaşımın deyimiyle "tel saraaar tel saraaaar, kilpi kızım tel saraaaar" modunda gezindim, on yaş yaşlandım ama 1 marta, yani sevgili Rüzgar'ın doğumgününe yetiştirip, kurumayan tutkallara verniklere inat fotoğraflayarak alnımın akıyla teslim ettim :D

The King, Queen and the Prince

Figür şimdiye kadar yaptıklarımın en büyüğü sanırım; tabanın genişliği 17, derinliği 20, boyu da ağaçla birlikte 30 cm civarında olması lazım. Cernit doll collection, number one ve prosculpt kullandım, boyalar genesis ve akrilik. 

Hakikaten çok severek, eğlenerek ve de uğraşıp yorularak yaptığım bir figür oldu. Ayrıca açık ara Murphy'nin en çok ziyaretime geldiği figür bu. Bir figürde her şey mi ters gider? Gidiyormuş :D

 Favorim resimlerini görünce bile içimde yanaklarını mıncırma isteği uyandıran minik Rüzgar tabii, hobbit hali de aşırı sevimli oldu :)

Hazer ailesine Gondor'un ulu ağacının gölgesinde sonsuz mutluluk diliyorum! :) 

Ve tabii Esra Hanım ve eşine de sevgiler ve mutluluklar! :)

Zibilyon tane fotoğraf olduğu için alttakileri kolaj yaptım, büyük hallerini görmek için üstlerine tıklayabilir veya sağ tıklayarak yeni sekmede açabilirsiniz :)

Her bir yandan fotoğraf çektim, acımadım :)

Favorim ufaklık oldu :)
Ve anneyle baba :)


Bunlar da detaylar :)

2 yorum:

 1. Esra & Ahmet Yasin Hazer4 Mart 2013 22:47

  Sevgili Nihan,
  Sana maille ulaştığım gün geciktirmeden cevapladığın,yoğun programına dahil ettiğin,sürekli olan değişikliklerimizi sabırla karşılayıp fikir verdiğin ve güzel bir iş çıkardığın için çok teşekkürler...
  Çekirdek ailemiz için LOTR figürü gercekten benzersiz ve özel bir hediye oldu.
  Minik Rüzgar'ın doğum gününe yetiştirdiğin ve kısıtlı imkanlarla hazırladığın şık paketi hemen açtırmayıp ucundan göstererek yorum istedik,hemen "ak ağaç" dediler:)Milyon kere uğrastıgın agac gerçekçi oldu yani:)Anne de "aaa aynı ben" dedi:)Yorumları iletmeye söz vermiştik yazalım:)
  Ayrıca yüzyüze tanısma imkanı bulduğumuz ve işinde bu kadar mükemmeliyetçi ve sorumluluk sahibi olduğun için de ayrıca memnun olduk...
  Emeğine ,ellerine sağlık...
  Sevgiyle,
  Esra&Ahmet Yasin Hazer

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Esra Hanım nasıl mutlu oldum yorumunuza :) Ailenin beğenmesine de nasıl sevindim, hele ki ağaca :) Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz ve figür süresince de devam eden uğraşınız için, tanıştığımıza çok memnun oldum :)
   Görüşmek üzere, size ve eşinize çok selamlar, sevgiler :)

   Sil