22.12.13

Tekli Portre Figür Çalışması / Single Portrait Figurine


  Adeta bir art doll kadar emek ve zaman harcadığım bu güzel ve şık bayanı takdim edeyim sizlere :) 

Ozan Bey'in kardeşi Gözde Hanıma doğum günü hediyesi, kendi biblosu :)

Yapımı -nihayet başlayabildikten sonra- 1 ay filan sürdü sanırım, tabii bir yandan projede çalıştığım için tüm gün ayıramadığımı belirteyim. Rose ile son zamanlarda favorim olan Puppen Fimo kullandım yine; normalde daha açık bir renk ancak ben blushing ve gölgelendirme olaylarına derinlemesine dalınca biraz daha koyu bir ton aldı, zaten istediğim de buydu ;) Boyalar genesis & akrilik ;)Gözler cam, saçlar ingiliz viskozu; hepsiyle tek tek uğraşıldı ;)

Kıyafeti de direk fotoğraftan çalıştım gördüğünüz üzere; kolunun dantelinden kolyesine, ojesinden bilekliğin zımbasına kadar. Figür Ozan Bey'in isteği üzerine büyük olduğundan topuklu ayakkabı yapmadık zira büyük ve ağır (bu büyük ve ağır kelimelerini benim normal çalıştığım boyutlarla kıyaslayarak kullanıyorum :P) bir figür için kalın rod kullandım ve topuklar kalın olacağına babet yapmanın daha iyi bir fikir olduğuna karar verdik. Büyük dediğim de kalpli taban ile birlikte 25-30 cm canııım :)

Detayları kaçırmayın ;) / Don't miss the details ;)

Her bir detayıyla uğraşmaktan çok keyif aldım, sahibesi de bayılmış, ne mutlu bana ;)

Yavaş yavaş kumaş kullanımını artırmaya da başlıyorum gördüğünüz gibi, elimdeki kumaşlar artıp çeşitlendikçe daha sık kumaşla giydirilmiş figürler göreceksiniz :)

Gözler cam ve ışığı yansıtıyorlar ancak diğer fotoğraflarda pek belli olmamış. Böyle de bir flaşlı yapım aşaması fotoğrafımız mevcut, kalite rezalet ama gözün güzelliğini ve parıltısını görebilin istedim <3


Bu da bonus yapım aşaması fotosu olsun  / And a bonus WIP pic ;)


Sorularınız için iletişim adresi: kilpidesign@gmail.com 

Alta yorum yazmak yerine bana mail atarsanız daha hızlı iletişebiliriz ;)

2 yorum:

  1. muhteşem olmuş,bayıldım:) ne büyük emek,tebrik ederim.ellerinize gözlerinize sağlık:))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. çok teşekkür ederim :güzel yorumunuz için :)))

      Sil