17.3.13

Kilpi 1 Yaşında! :)

Zaman öyle hızlı geçiyor ki... 

Günlük koşuşturmaların, kilden yetiştirmelerin, yaratmanın, ulaşmanın, paylaşmanın, mutluluğun, keyfin, stresin ve tabii Murphy'ciklerin arasında bir sene daha geçip gitmiş farketmeden. Mart hem benim, hem şu dünyada en sevdiğim insanın,  hem de Kilpi'nin doğum günü; dolayısıyla benim için yeri çok özel. Sırayla doğumgünlerini kutlar ve kutlayacakken 1 sene gibi bir zaman diliminin böyle çabucak geçmiş olması garip hissettiriyor insana kendini.

Şu blogu açarken, o ilk fotoğrafları çekerken, ilk post'ları yazarkenki halimi hatırlıyorum da :) Hakikaten ne yaptığıma ve yapacağıma dair çok da bir fikrim yoktu; ama her zaman doğal ve samimi oldum, her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Başlangıçtan beri öyle güzel tepkiler ve geri dönüşler aldım ki insanlardan, doğru yolda olduğumu anladım. Belki yaptığım şeyler daha da gelişti, kullandığım malzemeler, paketleme vb. daha iyi ama bu 1 sene içinde değişen bir şey olmadı aslında; hala bir  istek gelince heyecanlanıp, en güzel nasıl yapabilirim diye saatlerce kafa patlatıp, en minik hediyeyi bile özenle paketleyip, büyük bir heyecanla yolluyorum. İnsanlardan gelen güzel tepkiler bütün uğraşıma değdiğini tekrar tekrar hatırlatıyor :)

Bu bir sene boyunca birkaç hayata dokunup onlara mutluluk götürebildiysem ne mutlu bana, gerisi hakikaten boş :) 

Bu süreçte Kilpi'nin ve benim yanımda olan, destek olan, yorumlarını esirgemeyen, mutluluğunu ve heyecanını bizimle paylaşan herkese sonsuz teşekkürler :)

Aslında birinci seneyi kutlamak adına çekiliş yapmak istiyordum ancak işler ve okul elimi kolumu bağlamış durumda. Yakında mezun olacak bir öğrenci olarak omuzlarımdaki yük biraz fazla, bir de sırada bolca figür birikti, o yüzden çekilişi birazcık gecikmeli yapacağız ^.^

Herkese tekrar teşekkürler! Bu sene de yeni hayatlara dokunup, onlara biraz olsun mutluluk götürebilmek dileğiyle :)

4.3.13

Özel Yapım: Lord of The Rings (Yüzüklerin Efendisi) & The Hobbit Temalı Aile Portresi / Family Portrait Figurine
Karşınızda Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) & The Hobbit temalı aile portresi: Anne Arwen, baba Aragorn, ufaklık da Hobbit şeklinde, Gondor'un ulu Ak Ağacının gölgesinde mutluluğun tadını çıkarmaktalar :)

Bir LOTR hayranı olarak, Esra Hanım bana ulaşıp aklında böyle bir fikir olduğunu söylediğinde öyle heyecanlandım ki :) Tabii aileyi normal hallerinde, onları temsil edecek çeşitli objelerle yapma ihtimalimiz de vardı ama "fantastik iyidir, yüzüklerin efendisi candır" diyerek kendilerini de saflara kattım ve böyle bir projeye başladık. Başladık diyorum çünkü sürekli karşılıklı "şu şöyle mi olsa, bu böyle mi olsa" durumu söz konusuydu. Üstüne Esra Hanım üçlemeyi de tekrar izleyerek LOTR çalışmış, kıyafetlerle ilgili görselleri de ayrıca gönderdi, yazıyı da eşiyle hazırlayıp gönderdiler, çok harika oldu :)


Başta çifti ağaç kütüğüne oturtup arkaya minik bir hobbit evi yapacaktık ki Esra Hanım karar değiştirip çift için daha anlamlı olan Gondor'un ulu Ak Ağaç'ını (The White Tree of Gondor) yapmayı teklif etti, ne olduysa ondan sonra oldu zaten. Bankı bir günde bitirdim, ağaç da kaç gün aldı hatırlamıyorum. Birkaç gün erkek arkadaşımın deyimiyle "tel saraaar tel saraaaar, kilpi kızım tel saraaaar" modunda gezindim, on yaş yaşlandım ama 1 marta, yani sevgili Rüzgar'ın doğumgününe yetiştirip, kurumayan tutkallara verniklere inat fotoğraflayarak alnımın akıyla teslim ettim :D

The King, Queen and the Prince

Figür şimdiye kadar yaptıklarımın en büyüğü sanırım; tabanın genişliği 17, derinliği 20, boyu da ağaçla birlikte 30 cm civarında olması lazım. Cernit doll collection, number one ve prosculpt kullandım, boyalar genesis ve akrilik. 

Hakikaten çok severek, eğlenerek ve de uğraşıp yorularak yaptığım bir figür oldu. Ayrıca açık ara Murphy'nin en çok ziyaretime geldiği figür bu. Bir figürde her şey mi ters gider? Gidiyormuş :D

 Favorim resimlerini görünce bile içimde yanaklarını mıncırma isteği uyandıran minik Rüzgar tabii, hobbit hali de aşırı sevimli oldu :)

Hazer ailesine Gondor'un ulu ağacının gölgesinde sonsuz mutluluk diliyorum! :) 

Ve tabii Esra Hanım ve eşine de sevgiler ve mutluluklar! :)

Zibilyon tane fotoğraf olduğu için alttakileri kolaj yaptım, büyük hallerini görmek için üstlerine tıklayabilir veya sağ tıklayarak yeni sekmede açabilirsiniz :)

Her bir yandan fotoğraf çektim, acımadım :)

Favorim ufaklık oldu :)
Ve anneyle baba :)


Bunlar da detaylar :)