25.1.14

Özel Yapım Chibi Figür: Deren & Özgü


Bazılarınız biliyordur, chibilere karşı zaafım var ama çook uzun zamandır chibi figür çalışmamıştım. Ve nihayet iki çoook şeker yakın arkadaş için yaptığım bu chibi figürden o kadar keyif aldım ki! Hele ki böyle cıvıl cıvıl olunca odaya da bahar havası geldi :)

Sevgili Deren ve Özgü, dostluğunuz, mutluluğunuz, gülüşünüz, güzelliğiniz hep böyle devam etsin :))

Chibi deyip geçmedim, yüz hatlarını elimden geldiğince farklılaştırmaya çalıştım yine :) Detaylarla ve dokularla da bolca uğraşıp eğlendim. Özellikle ağacın, ahşap bank ve bluzların dokularını çok severek yaptım. Fotoğraf makinesi ve kediyi yaparken de çok eğlendim :) En sevmediğim kısımsa ağacın süngerini kat kat boyamaktı :P


Malesef figürü göndermeden ölçme şansım olmadı ama fotoğraflarda gördüğünüz gibi miniminnacık, ağaç sağolsun büyüttü biraz. Genişliği 10-15, yüksekliği 20-25 cm diye tahmin ediyorum ama :) 

Bunlar da detaylarımız, bu kadarcık, elden bile minnak bir figürde ne kadar detay olabilir ki? ;)

İletişim: kilpidesign@gmail.com 

24.1.14

Özel Yapım: Romantik Çift Anahtarlık- Nurhayat & Furkan


Nurhayat & Furkan çifti için yaptığım çalışma; bu sefer diğer çalışmalarımdan farklı olarak, über şirin bir anhtarlık oldular :)  Kendilerine sonsuz mutluluklar dilerim! :)

Her bir detayı çok keyif alarak çalıştım. Boylar yaklaşık 10 cm; yüzleri detaylı, vücutları karikatürize çalıştık, çok bıcırık oldular :) Puppen fimo kullandım yine, gözler cam-sı, beyefendinin pantolonunu da kot kumaşından yaptım :)


Bitirip yollayalı bayağı oluyor ancak fotoğrafları seçip düzenlemeye ancak fırsat bulabildim. Figürü kar fırtınasının olduğu günlerde gönderdiğimden fotoğraflar çok karanlıktı ve çoğu malesef ki çöpe gitti. Neyse ki kalan sağlar bizimdir! :) Figürleri göndermeden ne olur ne olmaz diye bir sürü fotoğraf çekiyorum ancak sonra seçip kesip boyutları küçültmesi çok zaman alıyor, o yüzden blog postları instagram ve facebook'tan sonra geliyor ;)


İletişim: kilpidesign@gmail.com

22.1.14

Tekli Figür Çalışması II / Single Figurine II - Burak & SedaYine bir figür çalışmasıyla karşınızdayım :) 

Bu sefer Burak Bey'in sevgilisi Seda Hanım için :) Kendilerine ömür boyu mutluluklar dilerim!


Murphy'nin bir uğrayıp pir uğradığı, bir türlü de ayrılamadığı bir figür oldu kendisi. O kadar çok aksilik üst üste geldi ki bu süreçte bir an hiç yapıp bitiremeyeceğim sandım :) Neyse ki bitirebildim :) Fotoğraflar çok aceleyle çekildi ama yine bir kolaj oluşturabildim ^.^ 

Bu seferki çalışma diğer tekli figür kadar detaylı değil, saçlar da, kıyafet de kilden. Kil olarak yine Puppen Fimo kullandım, boyalar da yine genesis ve akrilik :)


İletişim: kilpidesign@gmail.com

16.1.14

Yeni İş Müjdesi ve Fimo Haberleri

https://www.facebook.com/fimoturkiye

Ufak bir müjdem var! 

Bugün itibariyle Fimo'nun Türkiye distribütörlüğünü yapan Kemerburgaz A.Ş.'de çalışmaya başladım! :)

Fimo'yu tanıtmak, öğretmek ve tekrar canlandırmak amacıyla workshop ve seminerler düzenlemek, dersler ve videolar hazırlamak, ve daha bir sürü heyecan verici proje var aklımızda. Ve hatta sevgililer günü için ufak bir sürpriz dersimiz de olacak ;)

Gelişmeler ve duyurular için facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın! ;)


Sizin de fikirleriniz, önerileriniz, sorularınız olursa lütfen çekinmeden yazın :) 

Hepinize çok teşekkür ederim 

5.1.14

Özel Yapım: Romantik Çift Figürü: Ayşem & Samet


Uzun zaman önce verilen bir söz ve kısa süre önce sözlenen çiftimiz :)

Ayşem ve Samet'e ömür boyu mutluluklar! :)


Yine yapımı oldukça zaman alan bir figür, ama her aşamasından, detayından çok büyük keyif aldım. Samet'in gözlükleri ise beni en çok zorlayan kısım oldu :)

Özel olarak modifiye edip, boyayıp, içini kapladığım ahşap piyano kutusunun üzerinde mutluluğun tadını çıkartıyorlar şimdi :)

Malzemeler: MDF piyano kutu, polimer kil ve muflon kumaş ;) Ten rengi için Puppen Fimo kullandım tabii ki, boyalar da genesis ve akrilik :)
İletişim: kilpidesign@gmail.com